<< Laupäev, 3. september 2011 
Lääne Elu

JUHTKIRI:
Monopolil on päitsed peas
(5) >>

Oktoober toob kallima vee (12)
Konkurentsiamet kinnitas Haapsalu Veevärgi hinnataotluse, mis tähendab tarbijaile 20–200protsendilist hinnatõusu. Ainult Palivere rahvas hakkab maksma kahe sendi võrra praegusest vähem. >>

Haapsallane sõidab rattaga Inglismaale (7)
Haapsalust pärit 26aastane Martin Kumm (pildil) kavatseb sõita jalgrattaga Inglismaale kooli. >>

Hiirepesa lasteaias lõppes remont
Neljapäeval pidas Martna Hiirepesa lasteaed kooliaasta alguse traditsioonilist pudrupäeva vastremonditud ruumides. >>

De la Gardie lossis algab lõpuks remont (1)
Lähiajal peaks algama De la Gardie lossi ümberehitus õendushoolduskeskuseks, sest ehituskonkurss on lõppenud ja ehitajaga leping sõlmitud. >>

Hiirepesa lasteaias lõppes remont
 

Kaie Ilves
kaie@le.ee

 
Lasteaia seintele on maalitud ehtsaid Martna rahvariide seeliku triipe ja lakke värvikirevaid lepatriinusid.
Foto: Arvo Tarmula
Neljapäeval pidas Martna Hiirepesa lasteaed kooliaasta alguse traditsioonilist pudrupäeva vastremonditud ruumides.

Pudrupäevaga tähistab lasteaed 1. septembrit, tarkusepäeval sõid lapsed, vanemad ja õpetajad mannaputru ja sügisande, õunakorv oli laua peal, selgitas Martna vallavanem Tiiu Aavik.

Aaviku sõnul oli tänavune pudrupäev eriti tähtis ja pidulik, sest sellega tähistati ka juunis–juulis lasteaias üle paarikümne aasta tehtud remonti.

„Köök on korras ja vastab nõuetele, panime uued köögiaknad; üks uus tualett, elektrijuhtmed ja valgustus,” loetles Aavik suviseid töid.

1988. aasta sügiseks valminud lasteaiamajas pole põhjalikku remonti tehtudki, tollal paigaldatud maanduseta elektrisüsteem oli ajast ja arust ning ohtlik.

Seitse aastat tagasi tehti lasteaias sanitaarremonti ja asendati ka vanad malmradiaatorid uute ja moodsatega, mis nüüd tuli vanade vastu tagasi vahetada. „Uued ei pidanud vastu, nõelapea suurused augud tulid sisse ja hakkasid lekkima, aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab,” ütles Martna lasteaia juhataja Marju Kasterpalu.

Kasterpalu kirjeldas, kuidas oma jõududega leiti ühest mahajäetud hoonest hulk vanu malmradiaatoreid ja tassiti lasteaeda. „Need ehk peavad sellele küttevalule vastu,” ütles Kasterpalu.

Et uues tualetis saaks kätepesu– ja muud vajalikud nõud õigele kõrgusele, laenas Marju Kasterpalu suvel poe juurest ja tõi remonditavasse tualetti poisikese, kelle järgi kraanikausside ja pissuaaride kõrgust mõõta.

Et üle 35 000 euro suurusest projekti– ja vallarahast kokku ei olnud võimalik pärast elektrisüsteemi vahetust lagesid ja seinu tervenisti üle värvida, on lasteaed nüüd triibuline ja lepatriinuline: üle värviti need kohad, kuhu on sisse freesitud juhtmed.

„See on ehtne Martna rahvariide seeliku triip,” rääkis Marju Kasterpalu seinale osutades. „Tõime seeliku kõrvale, vaatasime ja klapitasime toone.”

Rühmatoa lage kirjavad aga lõbusad lepatriinud.

„Nüüd on kõik hästi,” ütles Kasterpalu. Edaspidi pole muud, kui jälle projekte kirjutada, sest remonti ootab vana eterniitkatus, mis on aasta–aastalt järjest rohkem väsinud, kipub lekkima ega pea sooja.

Et kunagi rohkem kui 50 lapsele ehitatud lasteaias käib kahes rühmas kokku üle paarikümne põngerja, on neil palju mängu– ja muiduruumi.

„Meil ei teki siin seda rotiefekti, et kõik on kõigil jalus,” ütles Tiiu Aavik. Peale lasteaia tegutseb samas majas ka raamatukogu ja küla päevakeskus.


 Selle artikli kohta kommentaare ei ole.

 KOMMENTAAR
Nimi
E-mail
Saates ja avaldades materjali Lääne Elu koduleheküljel annate Te Lääne Elule õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks.
Lääne Elu ei vastuta kommentaaride sisu eest.

Muuseumipark jäi vahtratest ilma
Lääne Elu poole on pöördunud murelikud linnaelanikud, kes kurdavad pargi tühjenemise ja väärtuslike puude kadumise üle.Nostalgiapäevade staar on Tõnis Mägi
Seitsmendat aastat möödub septembri teine nädalavahetus Haapsalus nostalgiapäevade rütmis. Seekord „Limonaadi Etsi” ja Tõnis Mäega.Hokilegend
Sven Tumba Johansson sai 80.EALLi liige www.eall.ee