<< Laupäev, 3. september 2011 
Lääne Elu

JUHTKIRI:
Monopolil on päitsed peas
(5) >>

Oktoober toob kallima vee (12)
Konkurentsiamet kinnitas Haapsalu Veevärgi hinnataotluse, mis tähendab tarbijaile 20–200protsendilist hinnatõusu. Ainult Palivere rahvas hakkab maksma kahe sendi võrra praegusest vähem. >>

Haapsallane sõidab rattaga Inglismaale (7)
Haapsalust pärit 26aastane Martin Kumm (pildil) kavatseb sõita jalgrattaga Inglismaale kooli. >>

Hiirepesa lasteaias lõppes remont
Neljapäeval pidas Martna Hiirepesa lasteaed kooliaasta alguse traditsioonilist pudrupäeva vastremonditud ruumides. >>

De la Gardie lossis algab lõpuks remont (1)
Lähiajal peaks algama De la Gardie lossi ümberehitus õendushoolduskeskuseks, sest ehituskonkurss on lõppenud ja ehitajaga leping sõlmitud. >>

Haapsallane sõidab rattaga Inglismaale
 

Kaie Ilves
kaie@le.ee

Loe kommentaare (7)
 
Haapsalust pärit 26aastane Martin Kumm (pildil) kavatseb sõita jalgrattaga Inglismaale kooli.

Homme õhtul sõidab Kumm Tallinnast laevaga Rootsi, et Stockholmist teisipäeva hommikul rattaga startida. Koolitee peaks kestma kümmekond päeva ja Kumm läbima 2300 kilomeetrit.

„Mõte on peas keerelnud juba viimased paar aastat, kui olen Inglismaal õppinud. Mais, kui sõitsin autoga koolist koju, sai see kindlama kuju,” rääkis Kumm.

Väga paljudes Euroopa suurlinnades on jalgratas inimese ainus liikumisvahend igasuguse ilmaga. „Paljud mu sõbrad–tuttavad kasutavad auto ja bussi asemel punktist A punkti B jõudmiseks just jalgratast,” märkis Kumm.

Eestis on paar–kolm kuud, millal lihtsalt ei ole võimalik jalgrattaga sõita, aga ülejäänud kuud on see võimalik. Kummi reisi eesmärk ongi näidata, et kõik on võimalik, hoolimata ilmast ja teekonna raskusest.

„Kui kas või paar inimest saab innustust ja rattasõit saab nende elustiiliks, on ettevõtmine täitnud oma eesmärgi,” ütles Kumm.

Juulis hakkas Tallinna ülikoolis kehakultuuri õppinud ning korvpalli, triatloni ja rattasõiduga tegelnud Kumm koolisõidu nimel spetsiaalselt treenima.

„Enamasti Tallinna kandis, paar korda käisin Tallinnast rattaga Haapsalus emal külas,” rääkis Kumm. Kuue nädalaga on ta oma sõnul läbi sõitnud 2500 kilomeetrit.

Martin Kumm on sündinud, kasvanud ja koolis käinud Haapsalus, lõpetanud Haapsalu gümnaasiumi ja Tallinna ülikooli ning õpib neljandat aastat Inglismaal Anglo European Chiropractic College’is.


 Selle artikli kohta on 7 kommentaari Loe kommentaare

 KOMMENTAAR
Nimi
E-mail
Saates ja avaldades materjali Lääne Elu koduleheküljel annate Te Lääne Elule õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks.
Lääne Elu ei vastuta kommentaaride sisu eest.

Muuseumipark jäi vahtratest ilma
Lääne Elu poole on pöördunud murelikud linnaelanikud, kes kurdavad pargi tühjenemise ja väärtuslike puude kadumise üle.Nostalgiapäevade staar on Tõnis Mägi
Seitsmendat aastat möödub septembri teine nädalavahetus Haapsalus nostalgiapäevade rütmis. Seekord „Limonaadi Etsi” ja Tõnis Mäega.Hokilegend
Sven Tumba Johansson sai 80.EALLi liige www.eall.ee